Skolas logopēda skolotāja nodarbības tehnoloģiskā karte. Individuālās (pāru) logopēdiskās nodarbības tehnoloģiskā karte. Kāda veida putns? Kur viņa ielidoja? Kas

  • Metasubjekts:

Normatīvais UUD

Komunikatīvais UUD:

  • Darbs ar dzirdes ziņojumu
  • Dialogs ar logopēdu

Personīgais UUD

Posmi

Skolotāja darbība

es

Sveiks Pasha!

Atgādināšu runas likumu: "Šodien spēlējam tā - vienmēr atbildam īsi, nesteidzamies runāt, vairāk domājam, klusējam."

Šodien mēs dodamies ceļojumā. Un kur - jūs uzzināsit, uzminot mīklu:

Zaļā māja vienmēr ir atvērta

To klāj cirsts jumts.

Tas ir pilns ar pasakām un brīnumiem -

Kas tas ir? Tas ir... (Mežs)

II

  1. Relaksācija

Skropstas nolaižas.
Acis ir aizvērtas.
Atpūšamies mierā. (2 reizes)
Mēs aizmiegam ar maģisku sapni.
Mūsu rokas atpūšas.
Kājas arī atpūšas.
Atpūšoties. aizmigt. (2 reizes)
Kakls nav saspringts
Un ras-sla-a-ab-le-na.
Lūpas nedaudz atveras.
Viegli elpot. gluda. dziļi.
Spriedze ir pagājusi.
Un viss ķermenis ir atslābināts. (2 reizes)
Tagad spīd saule.
Mūsu rokas ir siltas.
Saule tagad ir karstāka.
Mūsu kājas ir siltas.
Viegli elpot. gluda. dziļi.
Lūpas siltas un ļengans
Bet nepavisam nav noguris.
Lūpas nedaudz atveras.
Viss ir brīnišķīgi relaksējošs. (2 reizes)
Mēs saprotam, kas tas ir.
Atpūtas stāvoklis. (2 reizes)"

ilga pauze

"Mēs mierīgi atpūtāmies,
Viņi aizmiga ar maģisku sapni.
Mums ir labi atpūsties!
Bet ir pienācis laiks celties!
Mēs cieši saspiežam dūres,
Mēs tos paceļam augstāk.
Izstiepies! Pasmaidi!
Visi atveriet acis un piecelieties!

Kāda mūzika tika atskaņota?

Kur dzīvo vilks? (laivā)

Kur dzīvo lapsa? (caurumā)

Kur dzīvo vāvere? (iedobē)

7. Su-jok terapija

Bija ezītis (rādām masāžas bumbu). Tas bija dzeloņains (satveriet labās rokas plaukstu, tad kreiso roku).
Reiz viņš gāja pastaigāties (mēs ripojamies pa apli uz delnas). Viņš nonāca izcirtumā, ieraudzīja īsu taciņu un skrēja pa to (mēs ripojam no plaukstas uz mazo pirkstiņu un atpakaļ), atgriezās izcirtumā (ripojam pa apli uz plaukstas), atkal skrējām cauri. izcirtums (ripojam starp plaukstām riņķī), pamanījām upi, izskrējām gar tās krastu (ripojot uz zeltneša), atkal atgriezāmies izcirtumā (starp plaukstām), sēdējām, atpūtāmies, gozējāmies saulē, ieraudzījām garu ceļu un skrēju pa to (ripinājās uz vidējā pirksta), atgriezās izcirtumā un ieraudzīja kalnu, nolēma tur uzkāpt (nedaudz pacelt rādītājpirkstu (slidināt) un pārdzīt bumbu tam pāri). Tad ezītis noripoja un atkal nokļuva izcirtumā (virzījās pa apli plaukstā), ieraudzīja koku un skrēja tam apkārt (ripojam ap īkšķi, paceļot).
Ezītis kļuva karsts, viņš izstiepa purnu pret vēso vēju.
Elpošanas vingrinājumi: ieelpojiet caur degunu, izelpojiet plaukstā, atkārtojiet 2 reizes.
Atveriet bumbu un izņemiet masāžas gredzenu. Mēs pārmaiņus uzliekam to uz katra vadošās rokas pirksta, vairākas reizes virzoties uz augšu un uz leju.
Ezītis tik jautri gāja pa mežu, ka nepamanīja, kā sāka satumst. Pienāca vakars. Apmierināts ar pastaigu, viņš dosies mājās (aizvērt bumbu, ripināt starp plaukstām).

8. Spēle, apraksti dzīvnieku.

Kāds vilks? (ļauns, pelēks)

IIIposms. atstarojošs

Ko tu satiki mežā?

Skatīt dokumenta saturu
"Logoterapijas nodarbības tehnoloģiskā karte stostīšanās pārvarēšanai īso atbilžu stadijā"

Maršrutēšana logopēdijas sesija lai pārvarētu stostīšanos īso atbilžu stadijā

Temats:"Pastaiga mežā"

Korekcijas programma balstoties uz vadlīnijas Harutjunjans L.Z.

Nodarbības veids: Nodarbība par zināšanu vispārināšanu un sistematizēšanu

Klases veids: individuāls

Studentu vecums: 4 gadi

Logopēdiskais secinājums: OHP III, dizartrija. Vidēja smaguma artikulācijas-elpošanas lokalizācijas stostīšanās ar nulles fiksācijas pakāpi.

Nodarbības mērķis: raitas runas prasmes automatizācija īsu atbilžu stadijā par leksisko tēmu: "Meža savvaļas dzīvnieki"

Uzdevumi:

    automatizēt raitas runas prasmi īsu atbilžu stadijā

    nostiprināt relaksācijas prasmi;

    paplašināt priekšstatus par meža skaistumu, par mūsu mežu savvaļas dzīvniekiem (izskats, uzvedība, mazuļi);

    veicina iegarenas runas izelpas, maigas balss pasniegšanas, tempa un ritma izjūtas un intonācijas izteiksmīguma attīstību.

Plānotie rezultāti:

Temats:

    Raitas runas prasmes automatizācija īsu atbilžu stadijā

    Papildinām zināšanas par mūsu mežu dzīvniekiem

    Metasubjekts:

Normatīvais UUD

    Spēja ievērot spēles plānu

    Spēja kontrolēt savas darbības

Komunikatīvais UUD:

    Darbs ar dzirdes ziņojumu

    Dialogs ar logopēdu

Personīgais UUD

    Savstarpējās palīdzības sajūtas veidošanās

    Aktivitātes un motivācijas veidošana iekļaušanai balss, elpošanas un runas darba procesā

Posmi

Skolotāja darbība

Bērnu aktivitātes

esposms. Motivācija darbībai

Sveiks Pasha!

Šodien mūsu nodarbībā viesosies daudzi viesi-skolotāji. Pasmaidīsim un sveicināsim!

Atgādināšu runas likumu: "Šodien spēlējam tā - vienmēr atbildam īsi, nesteidzamies runāt, vairāk domājam, klusējam."

Šodien mēs dodamies ceļojumā. Un kur - jūs uzzināsit, uzminot mīklu:

Zaļā māja vienmēr ir atvērta

To klāj cirsts jumts.

Tas ir pilns ar pasakām un brīnumiem -

Kas tas ir? Tas ir... (Mežs)

Kur mēs ar tevi šodien dosimies?

Taču pirms brauciena vajag kārtīgi atpūsties un uzkrāt spēkus.

Sveicieni.

Uzmin mīklu

Normatīvais UUD

IIposms. Organizatoriskā un meklēšanas darbība

    Elpošanas vingrinājums"Bumba"

Sākumā mēs atcerēsimies, kā iemācīties pareizi elpot. Piepūšiet un iztukšojiet balonu vēderā.

    Relaksācija

Aizveriet acis un klausieties skaņas:

Skropstas krīt...
Acis aizveras...
Atpūšamies mierā... (2 reizes)
Mēs aizmigsim ar maģisku sapni ...
Mūsu rokas atpūšas...
Atpūšas arī kājas...
Atpūties ... aizmigt ... (2 reizes)
Kakls nav saspringts
Un ras-sla-a-ab-le-na ...
Lūpas nedaudz pavērās...
Elpo viegli...vienmērīgi...dziļi...
Spriedze ir pazudusi...
Un viss ķermenis ir atslābināts ... (2 reizes)
Saule tagad spīd...
Mūsu rokas ir siltas...
Saule tagad ir karstāka...
Mūsu kājas ir siltas...
Elpo viegli...vienmērīgi...dziļi...
Lūpas siltas un ļengans
Bet nemaz nav noguris...
Lūpas nedaudz pavērās...
Viss lieliski relaksē... (2 reizes)
Mēs saprotam, ko...
Atpūtas stāvoklis ... (2 reizes) "

ilga pauze

"Mēs mierīgi atpūtāmies,
Viņi aizmiguši ar maģisku sapni ...
Mums ir labi atpūsties!
Bet ir pienācis laiks celties!
Mēs cieši saspiežam dūres,
Mēs tos paceļam augstāk.
Izstiepies! Pasmaidi!
Visi atveriet acis un piecelieties!

Kāda mūzika tika atskaņota?

Mēs saņēmām vēstuli. No kā?

Viņi lūdz jūs viņiem palīdzēt: visi dzīvnieki ir pazaudējuši savus mazuļus un nevar tos atrast. Vai mēs varam palīdzēt dzīvniekiem?

Tad ejam uz mežu. Paskaties, mums ir takas, kas ved uz mežu. Izvēlieties ceļu, pa kuru ejam.

Tā mēs iegājām mežā. Un tad mūs sagaida pirmais dzīvnieks, kas tas ir? (zaķis)

3. Zaķis ir ļoti izsalcis, vai varam palīdzēt viņam atrast ēdienu?

4. Dodamies pa citu taku un atrodamies izcirtumā, kur sapulcējušies visi mazuļus zaudējušie meža dzīvnieki. Katram dzīvniekam ir jāatrod savs mazulis.

5. Pasha, kāds ir gaiss mežā?

Ieelposim tīro meža gaisu. Stāviet taisni. Atkārtojiet pēc manis: Ah!

6. Paskaties, mežā ir mežsarga māja, kuru no medniekiem sargā dzīvnieki. Bet vai jūs zināt, kur mežā dzīvo dzīvnieki?

Kur dzīvo vilks? (laivā)

Kur dzīvo lapsa? (caurumā)

Kur dzīvo vāvere? (iedobē)

Kur zaķis slēpjas? (zem krūma)

Kur lācis guļ ziemas guļā (midziņā)

7. Su-jok terapija

Paskaties, pie mums pieskrēja divi eži, spēlēsimies ar viņiem?

Bija ezītis (rādām masāžas bumbu). Viņš bijadzeloņveida (satveriet labās rokas plaukstu, tad kreiso roku).
Reiz viņš gāja pastaigāties (mēs ripojamies pa apli uz delnas). Nonācu pļavā, ieraudzīju
īss ceļš un skrējām pa to (ripojam no plaukstas uz mazo pirkstiņu un atpakaļ), atgriezāmies izcirtumā (ripojam pa apli uz plaukstas), atkal skrējām cauri izcirtumam (ripojam starp plaukstām pa apli ), pamanījuupe , skrēja gar viņas krastu (ripinām uz zeltneša), atkal atgriezās izcirtumā (starp plaukstām), sēdēja, atpūtās, gozējās saulē, redzējagarš ceļš un skrēja pa to (ripinām uz vidējā pirksta), atgriezās izcirtumā un zāģējaslidkalniņš , nolēmu tur uzkāpt (nedaudz pacelt rādītājpirkstu (slidināt) un pārdzīt bumbu tam pāri). Tad ezis noripoja lejā un atkal nonāca izcirtumā (virzījās pa apli plaukstā), viņš ieraudzījastāds un skrēja tam apkārt (apripinām ap īkšķi, to paceļot).
Ezītis kļuva karsts , viņš iebāza purnu vēsajā vējā.
Elpošanas vingrinājumi: ieelpojiet caur degunu, izelpojiet plaukstā, atkārtojiet 2 reizes.
Atveriet bumbu un izņemiet masāžas gredzenu. Mēs pārmaiņus uzliekam to uz katra vadošās rokas pirksta, vairākas reizes virzoties uz augšu un uz leju.
Ezītis tik jautri gāja pa mežu, ka nepamanīja, kā sāka satumst.
Pienāca vakars. Apmierināts ar pastaigu, viņš dosies mājās (aizvērt bumbu, ripināt starp plaukstām).

Novēlēsim ezītim ar labu nakti: Ar labu nakti!

8. Spēle, apraksti dzīvnieku.

Mēs ar jums redzējām dažādus meža dzīvniekus.

Pastāsti man, kāda lapsa? (viltīgs, rudmatis)

Kāds zaķis? (gļēvs, pelēks)

Kāds vilks? (ļauns, pelēks)

Kāds lācis? (klubpēda, brūna)

Izpilda vingrinājumu "Bumba": ieelpojot kuņģis paceļas, izelpojot nokrīt.

Bērns guļ ar aizvērtām acīm relaksācijas stāvoklī, klausoties dabas skaņās

Maigs, kluss, mierīgs

No dzīvniekiem (dzīvniekiem). Piekrītu palīdzēt

Atlasa ceļu atkarībā no tā, kurš tiks atlasīts nākamais uzdevums. Un viņš iet pa taku.

No piedāvātajām precēm izvēlas produktus, ko zaķis ēd, un uzskaita tos.

Nosauc dzīvnieku un tā mazuli un piestiprina tos pie magnētiskās tāfeles.

Tīrs, svaigs

Ieelpot: rokas paceltas uz augšu, Izelpojot, nolaižam rokas un sakām: Ah!

Atbild un tur atbilstošo mājokļa karti.

Logopēdam atkārto visas kustības

Bērns apraksta dzīvnieku krāsu un raksturu.

Kognitīvā UUD

Komunikatīvais UUD

Personīgais UUD

Kognitīvā UUD

Komunikatīvais UUD

Personīgais UUD

IIIposms. atstarojošs

Mūsu pastaiga pa mežu ir beigusies. Ejam atpakaļ pa taku.

Kur mēs bijām šodien?

Ko tu satiki mežā?

Kādus runas noteikumus ievērojāt?

Normatīvais UUD

Komunikatīvais UUD

Priekšmets UUD

Skrjagina Alīna Igorevna
Pozīcija: skolotājs logopēds
Izglītības iestāde: MBDOU Nr. 407
Vieta: Samaras pilsēta
Materiāla nosaukums: Metodiskā izstrāde
Temats: Apakšgrupas logopēdiskās nodarbības tehnoloģiskā karte
Publicēšanas datums: 16.01.2017
nodaļa: pirmsskolas izglītība

Apakšgrupas logopēdiskās nodarbības ar bērniem ar vispārēju runas nepietiekamu attīstību tehnoloģiskā karte

Sagatavoja: logopēde Skrjagina Alina Igorevna

MBDOU Bērnudārzs Nr.407, pilsēta Samara
PILNAIS VĀRDS. logopēde Skrjagina Alīna Igorevna Bērna vecums, logopēdiskais ziņojums) 5 gadi Logopēdiskais ziņojums: Vispārēja nepietiekama attīstība trešā līmeņa runa, dzēsta dizartrija 5 gadi Logopēdijas slēdziens: Vispārēja trešā līmeņa runas nepietiekama attīstība, dzēsta dizartrija Nodarbības tēma “Bezdelīga vizītē. L skaņa. Nodarbības veids "Zināšanu nostiprināšana" Izmantotās tehnoloģijas Tehnoloģija, kuras pamatā ir aktivitātes pieeja. Veselību taupošas tehnoloģijas. Garīgo darbību pakāpeniskas veidošanas tehnoloģija Nodarbības mērķis ir automatizēt pareizu skaņas [L] izrunu vārdos, teikumos tēmas gājputni ietvaros Uzdevumi Noskaidrot un nostiprināt skaņas [l] artikulāciju. Automatizējiet skaņas [l] izrunu vārdos, frāzēs Lai nostiprinātu ideju par gājputniem Plānotie rezultāti Priekšmets Metasubject
 Artikulācijas orgānu mobilitātes attīstība artikulācijas vingrošanas veikšanas procesā;  Pareiza artikulācijas modeļa nostiprināšana, izrunājot skaņu [L];  Automatizēt skaņas [l] izrunu vārdos,  Attīstīt fonēmisko uztveri, izceļot skaņu [l] uz vārda fona  Sistematizēt bērna priekšstatus par gājputniem  Aktivizēt jaunvārdu lietošanu dažādās sintaktiskās konstrukcijās.  Stiprināt prasmi lietot vienkāršus izplatītus teikumus.  Nostiprināt spēju veidot lietvārdus ar deminutīvu sufiksu -chk-, -shk- palīdzību.  Nostiprināt spēju veidot piedāvātās gadījuma konstrukcijas ar prievārdiem priekš, uz, zem.  Nostiprināt spēju veidot tiem datīvu lietvedību. Lietvārdi Normatīvie UUD: iemācīt pieņemt un saglabāt mācību uzdevumu. Attīstīt kognitīvās pētniecības aktivitātes (novērot, analizēt, barot). Komunikatīvais UUD: attīstīt spēju uzklausīt skolotāju līdz galam attīstīt spēju izteikt savu pieņēmumu attīstīt spēju veidot un uzturēt dialogu Personīgais UUD: veido motivāciju mācībām un mērķtiecīgai izziņas darbībai. Izkopt pozitīvu attieksmi pret putniem, novērst agresiju pret putniem. Izkopt interesi par dabas pasauli un veidot atbildības sajūtu par migrējošajiem, veikt izziņas refleksiju; pavasara parka tēls, balle.

Logopēdijas nodarbību organizācija un struktūra
Posms Posma ilgums Darba metodes un paņēmieni Studentu darbības organizācijas formas Logopēda aktivitātes Studentu aktivitātes Plānotie rezultāti UUD I posms Motivācija - radīt apstākļus, lai skolēnam būtu iekšēja vajadzība iekļauties izglītības procesā. 3 minūtes mutiski Apakšgrupa Lai mēle mums paklausa un palīdz skaisti pateikt, ka vajag vingrot Mūsu lūpas smaida. Saglabājiet smaidu, skaitot līdz 10 Pankūku adatas Šūpoles Iztīriet zobus Mājas gleznotājs Kauss Bura Šodien uz mūsu nodarbību lidoja putns, atrisiniet mīklu un uzziniet, kāds putns tas ir. Viņa dzīvo zem jumtiem, Viņa ceļ savu ligzdu no māla, Viņa visu dienu tracinās, Viņa nesēž zemē, Viņa lido augstu mākoņos, Lido ēd, Mīļā melnā frakā, Kā viņu sauc ? ....
.(Mārtiņš)
Bērni spoguļa priekšā izpilda artikulācijas vingrinājumus. Uzmini mīklu. Norijiet regulējošo UUD: iemācieties pieņemt un uzturēt mācību uzdevumu. Komunikatīvais UUD: attīstīt spēju uzklausīt skolotāju līdz galam; attīstīt spēju izteikt savu viedokli
II. Zināšanu aktualizācijas posms
-
aktualizēt pētītās darbības metodes, kas ir pietiekamas jaunu zināšanu veidošanai un to vispārināšanai (reproducēt un fiksēt jaunu zināšanu veidošanai nepieciešamo ZUN); Posma ilgums Darba metodes un paņēmieni Studentu aktivitāšu organizācijas formas Logopēda aktivitātes Skolēnu skolotāja darbība Plānotie rezultāti UUD 8 min Mutiskā, analītiski-sintētiskā 1. apakšgrupa Bezdelīga sev līdzi atnesa savu mīļāko skaņu. Uzminiet, kas tā ir par skaņu. Kāda ir pirmā skaņa, ko dzirdat: Norijiet. Skaņa [L] Kā to pareizi izrunāt? Ko dara lūpas? Kur jābūt mēlei?
2 Bezdelīga lūdz mūs palīdzēt viņas draugiem

citi putni atgriezīsies mājās.

Bet putni

gribu spēlēties ar tevi. Bērns

aizver acis. viņi paslēpās

Vajag atrast.

Lakstīgala, oriole,

Pēc izvēles: swift, rook
Kā sauc šos putnus? Kāpēc? 3 Atcerēsimies, no kurām daļām putns sastāv? Jums ir jāsaliek putns un jānosauc tā ķermeņa daļas. Šeit ir mājiens. 4 Pēc izvēles: bezdelīga vēlas lūgt jums palīdzību. Ir jānosaka, kur otrs putns nesīs skaņu [l]. Sākumā (knābī), vidū (ķepās) vai beigās (astē) eļļa, mūlis, karote, nūja, sija, kaza, plaukts, slēpes, grīda, ķepa, žagars, krīts. Viņi atceras, ka pie skaņas L viņi smaida un ar zobiem sakož mēli. Birojā viņi meklē putnus, pēc tam sauc putnus: lakstīgala, āte, smaile, spārna.Tie norāda putnu kopējo nosaukumu: Migrējošie. Nosakiet, kāpēc šāds nosaukums. Viņi no daļām saskaita putna diagrammu un nosauc ķermeņa daļas: galva, knābis, rumpis, spārni, aste, ķepas. Nosakiet skaņas [l] vietu vārdos. Regulējošais UUD: iemācīt pieņemt un saglabāt mācību uzdevumu; Attīstīt izziņas un pētnieciskās darbības
III stadija fiziskā minūte - veidot instalācijas uz veselīgs dzīvesveids dzīve un realizācija dzīvē Posma ilgums Darba metodes un paņēmieni Studentu aktivitāšu organizācijas formas Logopēda darbība Studentu darbība Plānotie rezultāti UUD 2 min Vingrinājumu izpildes parauga parādīšana mutiski, analītiski sintētiskā Apakšgrupa Veic fizisko minūte kopā ar audzēkni paceļ kājas, (ejot, paceļot ceļus augstu) Staigā pa atkusušiem pleķīšiem, (un vicina rokas (spārnus).Viņš atrod zemē tārpus.Veikt kustības pēc modeļa Personīgais UUD: veido motivāciju mācībām un mērķtiecīgai izziņas darbībai IV zināšanu nostiprināšana un asimilācija - Zināšanu asimilācija un prasme tās pielietot dažādos izglītības uzdevumos Posma ilgums Darba metodes un paņēmieni Audzēkņu darbības organizācijas formas Logopēda aktivitātes a students Plānotie rezultāti UUD Mutiskā, analītiski-sintētiskā apakšgrupa
Spēle "Graudu vākšana"
Mājupceļš ir ļoti garš ceļš, tas prasa daudz spēka. Putni ir grūti. Kā jūs domājat, ka varat viņiem palīdzēt? Kur viņi smeļas spēku ceļot? Vajag labu maltīti! Nepieciešams savākt graudus Pirms lidošanas nosakiet putnu barības nepieciešamību. Nosauc attēlus, kuru nosaukumā skan skaņa l
putniem. Bet ne jau tā, zem grauda zīmējas bilde, vajag nosaukt un tajā skaisti izrunāt skaņu L. Tad varam paņemt līdzi šo graudu un izbarot putniem. zvans, mākonis, dakša, kleita, galds, karogs, šokolāde, karote, loks, peļķe, laka, lampa, ozolzīle. Ja bērns pareizi nosauc skaņu vārdā, tad šis graudiņš tiek nosūtīts uz padevēju. Un ja nē, tad grauds paliek, izruna tiek labota, bērns mēģina vēlreiz Tagad putni atgriežas no siltajām zemēm. Viņiem pašiem ir jāatrod savs ēdiens, bet agrā pavasarī tas ir ļoti grūti. Kā jūs varat viņiem palīdzēt?
Spēle "Pabaro putnus"
Šeit mēs esam novākuši labību. Un kur mēs tagad varam likt graudus, putnu barību? Kā sauc? barotava! Kuru tagad pabaros? Kas mūs apciemo? (bezdelīga, āle, lakstīgala). Kam tu dosi šo graudu? utt
Spēle "Saki laipni"
Jūs pabarojāt putnus, tagad viņi vēlas spēlēties. Es tev pateikšu vārdu un zvaniņu, mākoni, dakšiņu, kleitu, galdu, karogu, šokolādi, karoti, banti, peļķi, laku, lampu, zīli. Viņi nosaka nepieciešamību barot putnus pavasarī.Viņi pēc kārtas ņem graudus un sauc, kam viņš tos dos. Kam? Bezdelīga, raudene, lakstīgala. Viņi pēc kārtas noķer bumbu un veido lietvārdu, izmantojot deminutīvus glaudīšanas sufiksus putns, ligzda, spārns, galva, ķepa, ķepa, ķepa. lakstīgala laiva ābols Normatīvais UUD: iemācīties pieņemt un saglabāt mācību uzdevumu. Attīstīt kognitīvās un pētniecības aktivitātes Komunikatīvais UUD:
mest bumbu. Un jums ir jāsaka šis simpātijas vārds. Un atmet to man atpakaļ. putns - ligzda - spārna galva - ķepa - Lakstīgala - Laiva - Ābols - Plaukts - Dūre -
Spēle "Saki otrādi"
Bērns tiek aicināts noklausīties teikumu un pabeigt vārdu, kas ir pretējs nosauktajam pēc nozīmes, vārds ir otrādi. Naktī ārā ir tumšs, bet dienā ... (gaisma). Pipari ir rūgti, un cukurs ... (salds). Pasakas ir laipnas, un ragana ... (ļaunā) Svece ir karsta, un saldējums ... (auksts). Vasarā ir silts, bet ziemā ... (auksts). Zirnekļtīkls ir tievs, bet virve var būt... (bieza) Tauriņš ir viegls, un vārna... (smaga) Pjero pasakā ir skumjš, un Pinokio... (jautrs) Papildus: izciļņa plaukts Noķer bumbu pēc kārtas un beidz teikumu ar antonīmu Viegls, salds, ļauns , auksts, auksts, resns, smags, dzīvespriecīgs Bērni pēc kārtas paņem putnu un stāda to saskaņā ar instrukcijām, un tad patstāvīgi nobalso, kur atrodas putns stāda, orientējas telpā uz horizontālas virsmas, nosaka vietu, norāda vietu, izmantojot prievārdus, izvēlas pareizos prievārdu gadījumus - konstrukcijas, kontrolē skaņas L pareizu izrunu konstruētā teikumā, lai attīstītu spēju klausīties skolotāju beigas; attīstīt spēju izteikt savu viedokli

Spēle "Iestādi putnu"

Kāda veida putns? Kur viņa ielidoja? Kas

vai tu redzi parkā?
Novietojiet lakstīgalu uz soliņa, zem Ziemassvētku eglītes, novietojiet to pa labi no puķu dobes, novietojiet to aiz puķu dobes utt. Kur lakstīgala sēž? Bērna atbilde: Lakstīgala sēž puķu dobē. V. Posms Refleksija, lai veidotu adekvātu izpratni par veiksmes/neveiksmes iemesliem mācību aktivitātes; Posma ilgums Darba metodes un paņēmieni Studentu aktivitāšu organizācijas formas Logopēda aktivitātes Skolēnu skolotāja darbība UUD plānotie rezultāti
2 min Mutiska, analītiski-sintētiskā apakšgrupa
Tātad mēs palīdzējām putniem! baro

cāļus, pavadīja līdz ligzdām! Mārtiņš

liels paldies.

Kura ir viņas mīļākā skaņa, ko tu iemācījies

vai šodien ir pareizi izrunāt? Ar tevi

noticis?
Kādas ir putnu priekšrocības? Putni apputeksnē augus, iznīcina kāpurus un citus kaitīgus kukaiņus. Tāpēc jūs varat teikt: "putni ir mūsu palīgi." Turklāt putni rotā mežus, parkus un dārzus. Dziesmuputni mūs priecē ar savu dziedāšanu. Kāda būtu pasaule bez putniem? Ko mēs varam darīt, lai putni, kas dzīvo uz zemes, justos labi? Atbildēt uz jautājumiem, novērtēt viņu centienus Komunikatīvais UUD: attīstīt spēju uzklausīt skolotāju līdz galam, attīstīt spēju izteikt savu pieņēmumu; attīstīt spēju veidot un uzturēt dialogu Personīgais UUD:. Izkopt pozitīvu attieksmi pret putniem, novērst agresiju pret putniem; Audzināt interesi par dabas pasauli un veidot atbildības sajūtu par migrējošiem; veikt izziņas refleksiju

Fazļjeva Oļesja Igorevna

Logopēds, 6. vidusskola ar UIOP, Jamalo-Ņencu autonomais apgabals, Nadima

Fazļjeva O.I. Logopēdijas nodarbību tehnoloģiskā karte saskaņā ar federālā valsts izglītības standarta prasībām // Sovushka. 2016. Nr.3(5)..10.2019).

Nodarbības forma: grupu logopēdija

Klase: 2

Nodarbības tēma: "Burtu diferenciācija p-t vārdos un teikumos Leksiskā tēma"Gadalaiki", "Gājputni".

Nodarbības vieta un loma pētāmajā tēmā: pirmā sesija par tēmu.

Nodarbības veids : apguva jaunu materiālu

Nodarbības mērķi:

attīstot : radīt apstākļus, lai veidotos spēja atšķirt burtus p-t vārdos; paplašinājumi vārdu krājums par tēmu "Gadalaiki", "Gājputni"; kognitīvo interešu aktivizēšana; uzmanības, vizuālās un dzirdes atmiņas attīstība; spēja sniegt pilnīgas atbildes uz uzdotajiem jautājumiem;

koriģējoša: radīt apstākļus specifisku rakstīšanas kļūdu, optiskās disgrāfijas novēršanai;

izglītojošs: veicināt skolēnu izziņas intereses veidošanos par lasīšanu; veicināt cieņu pret dabu un rūpes par putniem; mācīt cieņu klasesbiedra un sevis komunikācijā un sadarbībā.

Galvenās kompetences, kas veidojas nodarbības laikā: izglītojošs - kognitīvs, komunikatīvs.

UUD, kas veidojas nodarbības laikā:

  • regulējošais: mērķu noteikšana, plānošana;
  • izziņas: spēja apzināti un brīvprātīgi veidot verbālu paziņojumu mutiskā formā, refleksija par darbības metodēm un nosacījumiem, darbības procesa un rezultātu kontrole un novērtēšana;
  • komunikabls: spēja pietiekami pilnībā un precīzi izteikt savas domas atbilstoši komunikācijas uzdevumiem un nosacījumiem; monologu un dialogisku runas formu pārvaldīšana atbilstoši dzimtās valodas gramatikas un sintaktiskajām normām.

Plānotie rezultāti:

Metasubjekts:

1) Izprast un pieņemt koriģējošu uzdevumu, veikt tā risinājumu logopēda skolotāja vadībā.

2) No nodarbības satura izdalīt zināmās zināšanas un prasmes, noteikt nezināmā loku par apgūstamo tēmu.

3) Iesaistīties dialogā ar skolotāju un vienaudžiem, kolektīvā problēmu pārrunāšanā, izrādīt iniciatīvu un aktivitāti, vēlmi izteikties;

4) Veikt savstarpēju kontroli un sniegt sadarbībā ar nepieciešamo savstarpējo palīdzību.

Personīga :

1) Parādiet motivāciju izglītojošai un izziņas darbībai.

2) Izprast paškontroles un izglītojošo darbību rezultātu pašnovērtējuma nozīmi.

Aprīkojums: Dators, plazmas ekrāns, prezentācija "Diferencēšana p-t”, individuālie spoguļi; "skaņu maiss"; burtu diferenciācijas rokasgrāmata p, t; vēstuļu kartītes P un t no plastilīna; burtu p un t stilizēts attēls; attēls, kurā attēlota Toropyzhka, attēli, kuros attēloti gadalaiki un mēnešu nosaukumi, attēli, kuros attēloti gājputni.

Nodarbības plāns:

I. Organizatoriskais posms.

II. Sagatavošanas posms

Izglītības aktivitātes motivācija - 1 min.

Zināšanu papildināšana par tēmu - 3 min.

III. Mērķa un uzdevuma noteikšanas posms - 1 min

IV. Darba posms par tēmu - 15 min.

1. Logopēds lasa pasaku "Toropyzhkina nepatikšanas".

2. Burtu diferenciācija p - t

3. Skaņu diferenciācija [n] - [t]

4. Didaktiskā spēle"Šifrēšana"

5. Burtu motorikas nostiprināšana, pamatojoties uz kinestētiskām sajūtām.

6. Didaktiskā spēle "Skaņu maiss" .

V. Skatuves. Izpētītā materiāla konsolidācija. - 12 minūtes.

7. Patstāvīgais darbs ar pašpārbaudi. Skautu spēle

8. Fiziskā audzināšana. Didaktiskā bumbas spēle "Gluži pretēji" -3 min.

9. Pagaidu jēdzieni.

10. Grafiskais diktāts.

VI. Aktivitātes refleksija (nodarbības rezultāts) - 5 minūtes

Izmantotie resursi

  1. Efimenkova L.N. Kļūdu labošana veidošanās trūkuma dēļ fonēmiskā uztvere. - M.: Knigolyub, 2003.
  2. Eletskaya O.V., Gorbachevskaya N.Yu. Organizācija logopēdiskais darbs skolā. - M.: Sfera, 2005.
  3. Sadovņikova I.N. Pārkāpumi rakstīšana un to pārvarēšana jaunāko klašu skolēnos. - M.: Vlados, 1997.
  4. Tehnoloģiskās kartes krievu valodā 2. klase.

Logopēdijas nodarbību tehnoloģiskā karte.
PILNAIS VĀRDS.
Geržina Tamāra Ivanovna
logopēds skolotājs
Grupa
(klase, logopēdija
secinājums)
Nodarbības tēma
Nodarbības veids
Lietots
tehnoloģija
Nodarbības mērķis
0. klase, apakšgrupas stunda.
Logopēdiskais secinājums: FFNR.
Skaņa J. Burts J.
"Jaunu zināšanu atklāšana"
1. Tehnoloģija, kuras pamatā ir aktivitātes pieeja.
2. Veselību saudzējošas tehnoloģijas.
3. Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Garīgo darbību pakāpeniskas veidošanas tehnoloģija
Pirmsskolas vecuma bērniem nepieciešamo prasmju veidošana pareizai skaņas [g] izrunai. Attīstība
fonēmiskā dzirde.
Uzdevumi
Izglītojoši
Korekcijas
attīstot
Izglītojoši
Veselības taupīšana
Tiek pieņemts, ka
klases beigas
skolēni:
atšķirt
jēdzieni "skaņa", "burts";
zināt artikulāciju
skaņas poza [w];
rakstīt rakstiski
pētīja skaņu.

Veicināt attīstību
prasmes:
pareizi
skaņas izruna /Ж/
un
pareizi
attīstīt dialogu
runa caur veidošanos
atbildi
pabeigts
piedāvājums;
pareizi
attīstīties
Uzmanību
fonēmisks
un
dzirdes
un

Izveidojiet nosacījumus
nodrošinot
pozitīva interese par
tēma tiek pētīta.
Piedalieties radīšanā
nosacījumi, kas paredz:
prasmju veidošana
paškontrole;
apgūstot nepieciešamo
neatkarīgs
izglītojoša darbība.
Veidot instalācijas priekš
veselīgu dzīvesveidu un
īstenošana reāli

Plānojiet materiāla apjomu ar
ņemot vērā
paaugstināts
bērna nogurums:
saglabāt pareizu stāju
bērns;
ievēro sargu
redze;
veicināt
labvēlīgs
psiholoģiskais klimats;
pārmaiņus starp statisko un
dinamiski uzdevumi.
radīšanu

vizuāli

Uzmanību,
loģiski
uztvere;
pareiza runa
elpa;
attīstīties
uzmanība un uztvere;
attīstīt mazu un
artikulācijas
un
vispārējās motoriskās prasmes;
attīstīties
atmiņa,
domāšana;
un
pareizi
personisks
attīstīties
kvalitāte,
emocionāli
gribas sfēra (prasme
paškontrole,
neatlaidība);
izteikt savas domas
labi, precīzi, skaidri.
Normatīvais UUD:
attīstīt prasmi
izteikt savu
pieņēmums;
­
iemācies pieņemt
saglabājiet mācību uzdevumu.
uzvedība.
Komunikatīvais UUD:
attīstīt klausīšanās prasmes
un saprast citus;
iemācīties strādāt pāros.
Kognitīvā UUD:
attīstīt spēju atrast un
struktūras informācija;
attīstīt prasmes
sniegt informāciju un
izvilkt to no shēmām, tabulām;
pamatojoties uz objektu analīzi
izdarīt secinājumus
apkopot, klasificēt
pēc zīmēm.
Universāls
mācību aktivitātes
Personīgais UUD:
radīt motivāciju
uz mācīšanos un
mērķtiecīgs
izziņas
aktivitātes.
radīt apstākļus
izglītība
pozitīva interese
uz pētāmo priekšmetu.

IKT rīki,
Aparatūra
Aparatūra: dators, LCD panelis.
Pamatprezentācija “Artikulācijas vingrošana. Vingrinājumu komplekts knibināšanai.
Aprīkojums
Individuālie spoguļi, logopēdiskās lāpstiņas, skaņas shēmas, skaņas F grafiskais artikulācijas profils,
demonstrācijas bilde "Vabole", izdales materiāli skaņai Zh, audio dziesma "Mēs esam bugs", skaitīšanas kociņi
Logopēdijas nodarbību organizatoriskā struktūra.
Skatuves
Ilgums
posms
Metodes
un darba metodes
Veidlapas
organizācijām
aktivitātes
bērniem
Aktivitāte
logopēds skolotājs
Aktivitāte
bērniem
I posms
Motivācijas
II. Skatuves
Atjauninājumi
zināšanas
radīt apstākļus iekšējas iekļaušanas nepieciešamības rašanās izglītības process;

5 minūtes
frontālais
Mēs mācāmies un pilnveidojamies.
izrādes paraugs
izpildi
vingrinājumi,
IKT
Veikt
­ elpošanas vingrinājumi:
"Kuģis" "Sasildīsim plaukstas."
­ artikulācijas vingrošana:
"SmileTube", "Sēne",
“Zobu tīrīšana”, “Krūze-apakštasīte
kūka”, “Gards ievārījums”, “Bura”
aktualizēt pētītās darbības metodes, kas ir pietiekamas jaunu zināšanu veidošanai un to vispārināšanai (reproducēt un
salabot jaunu zināšanu veidošanai nepieciešamo ZUN);
nostiprināt iegūtās zināšanas par skaņas artikulāciju [g].
Ilgums
Aktivitāte
Aktivitāte
Metodes
posms
un darba metodes
logopēds skolotājs
bērniem
Veidlapas
organizācijām
aktivitātes

3 min
Praktiski
Frontālais
bērniem
1. Displejs pareiza artikulācija skaņu
[w]:
Izrunājot skaņu [g], lūpas ir nedaudz
iegareni un noapaļoti, zobi atrodas cieši kopā, bet
nepieskarieties, attālums starp tiem
23 mm, mēle ir “izvilkta” aizmugurē
augšējie zobi, pie alveolām, gaiss
silts, strūkla ir vērsta pa vidu
valoda, balss.
Pieņem pareizo lūpu stāvokli un
mēle un buzzed.
1. Artikulējieties, ieskatoties sevī
spogulis, atkārtojot pēc logopēda.
Tad viņi ilgu laiku izrunā skaņu [g].
III. Skatuves
Identifikācijas
vietas un
cēloņi
grūtības
izpratne par to, kas īsti ir viņu zināšanu, prasmju vai iemaņu trūkums.
fiksējot vietu, kur radās grūtības, to darbību korelāciju šajā vietā ar pētītajām metodēm un
noteikt, kādas zināšanas vai prasmes viņiem trūkst, lai atrisinātu problēmu:
skaņas iestatīšana [g], pareizas skaņas artikulācijas attīstīšana, fiksēšana zilbēs un izolēti.
Ilgums
Aktivitāte
Metodes
Veidlapas
posms
un darba metodes
5 minūtes
Praktiski:
mutiski,
analītisks
sintētisks
organizācijām
aktivitātes
studenti
Frontālais
logopēds skolotājs
1. Spēle "Sveiks, pirkstiņ!":
pirkstu vingrošana (īkšķis
pārmaiņus pieskaras paliktnim ar
bet pārējais izrunā zilbes
saskaņā ar patskaņu tabulu:
ŽAZHOZHUZHE.
2. - Paspēlēsimies ar blaktīm.
Zumēsim, spārnus izplešot.
3. Strādājiet pa pāriem:
pagriezās viens pret otru un teica
skaņa [g]. Pievērsiet uzmanību savam
Aktivitāte
studenti
1. Izpildi vingrinājumu,
tiek runātas zilbes.
2. Izrunājiet garu skaņu [g],
izpleš rokas uz sāniem.
3. Izrunājiet skaņu [g], salīdziniet,
pievērsiet uzmanību kļūdām.

artikulācija un kaimiņa artikulācija.
Salīdzināt.
4. Logopēds norāda uz kļūdām un
nepilnības.
IV. Skatuves
Paskaidrojumi
(ieguves rūpniecība)
jauns
zināšanas)
UD mērķi un to īstenošanas veids:
skolēni komunikatīvā formā formulē konkrētu mērķi turpmākajām izglītības darbībām, kas novērš cēloni
grūtības (kādas zināšanas ir nepieciešamas un kas jāapgūst);
ierosināt un vienoties par stundas tēmu, kuru skolotājs var precizēt,
noteikt līdzekļus NK (jaunu zināšanu) veidošanai (ar ko palīdzību? - pētīti jēdzieni, algoritmi, modeļi, metodes
ieraksti).
Ilgums
Aktivitāte
Aktivitāte
Metodes
posms
un darba metodes
logopēds skolotājs
bērniem
Veidlapas
organizācijām
aktivitātes
bērniem
Frontālais
8 min
skaidri
demo
th: shēmas,
tabulas.
Praktiski:
salīdzinājums
izvēle
pareizi
formulējums
pildījums
skaņas shēmas.
Aprakstiet skaņu [g].
1. Sakiet to vēlreiz un mēģiniet
noteikt, kas ir šī skaņa?
2. Patskaņis vai līdzskaņs?
3. Stingri izrunāsim skaņu.
Kādā krāsā ir kvadrāts?
Z skaņa?
4. Vai jūs varat to izrunāt klusi?
5. Vai šī skaņa ir izteikta vai nedzirdīga?
6. Kāpēc?
7. Atsaukt artikulācijas stāju un
noteikt, kuri vingrinājumi
Uzzīmēsim skaņas diagrammu.
8. Iepazīsimies ar vēstuli, kura
1. Bērni izrunā.
2. Līdzskaņa.
3. [g].
Zils.
4. Nē.
5. Balsīgs.
6. To formulējot, mēs
mēs izmantojam balsi. strādāt
balss saites.
7., Lūpas "caurule" platas
Žoga zobi
Mēles "kauss" (izliekts
augšupvērstā bultiņa).

rakstveidā apzīmē šo skaņu. (Parādīt,
demonstrācijas bilde "Burts Z".
Uzmanīgi apskatiet vēstuli
Saskaitiet, cik elementu ir burtam
F?
9. Izklāšana no skaitīšanas nūjām
burts J.
Tagad paņemiet skaitīšanas kociņus un
noliec burtu J uz rakstāmgaldiem.
8. Vēstules rakstīšana ar rādītājpirkstu
pirksts gaisā.
9.Darbs ar skaitīšanas nūjām
Aktivitāte
studenti
veidot attieksmi pret veselīgu dzīvesveidu un ieviešanu reālā uzvedībā.
Ilgums
Aktivitāte
Metodes
Veidlapas
posms
un darba metodes
logopēds skolotājs
organizācijām
aktivitāte
un studentiem
grupai
2 minūtes
izrādes paraugs
izpildi
vingrinājumi.
Izpilda fizisku minūti ar
logopāti
Tīra mēle:
Vai ezis var paskriet?
Vai krupis var pagaidīt?
Vai vabole var buzz, buzz?
Vārdu saskaņošana ar kustībām:
Ezītis var skriet!
Krupis var pagaidīt!
Varbūt vabole dūc!
apgūt jaunu darbības veidu;
veikt komunikatīvās mijiedarbības veidā (frontāli, grupās, pāros) tipiskus uzdevumus jaunai metodei
darbības;
skaļi runājot.
Fonēmiskās dzirdes attīstība.
Ilgums
Aktivitāte
Metodes
Veidlapas
logopēds skolotājs
Aktivitāte
studenti
b posms
un darba metodes
3 min
skaidri
demonstrācija:
organizācijām
aktivitātes
studenti
tvaika pirts
Skaņas vietas noteikšana vārdā.
Kārtojiet priekšmetu attēlus
Darbs kopā pa pāriem
V. Skatuves
Fizminutka
VI. Skatuves
enkuri,
izteikts
ia ārējā
runas

priekšmets
Bildes.
3 (trīs) rindas: w; f; labi.
sakārtojiet attēlus atbilstoši
zīmes skaņa [g] vārda sākumā, in
vidus, beigas.
klasē radīt apstākļus, kas nodrošina paškontroles prasmju veidošanos
veicināt patstāvīgai mācībai nepieciešamo prasmju apguvi
Ilgums
Aktivitāte
Metodes
Veidlapas
posms
un darba metodes
logopēds skolotājs
organizācijām
aktivitātes
studenti
Aktivitāte
studenti
7 minūtes
Praktiski
rakstīts
individuāls
Darbs piezīmju grāmatiņā.
Es nosaukšu vārdus, un tu raksti
burts Zh vārdu shēmās, definējot
skaņas pozīcija (ar ausi)
Uzrakstiet vēstuli paši.
veidot adekvātu izpratni par izglītības pasākumu veiksmes / neveiksmes iemesliem;
veidot adekvātu pašnovērtējumu, pamatojoties uz “laba studenta” kritērijiem.
Ilgums
Aktivitāte
Metodes
Veidlapas
posms
un darba metodes
logopēds skolotājs
organizācijām
aktivitātes
studenti
Aktivitāte
studenti
VII. Skatuves
neatkarīgs
naya darbs
VIII. Skatuves
Atspulgs
2 minūtes
analītisks
sintētisks
frontālais
individuāls

Salīdzini savas piezīmes ar manējām uz tāfeles
otrā pusē).
Piešķiriet sev izcilības zīmi.
Novērtējiet savus ierakstus ar nozīmītēm:

Runas skolotājs:

Datums: 08.02.2017

Tēma: patskaņi A, O, U, Y, E.

Nodarbības veids: refleksija (vispārināšana, konsolidācija)

Aprīkojums:

Kartes - vingrošanas vingrinājumi, patskaņi A, O, U, E, S no dalītā alfabēta, datorspēle "Cūciņas" no programmatūras un metodiskā kompleksa "Logomer", albums "Es mācos runāt un lasīt", Emocijas

Mērķis: nostiprināt patskaņu A, O, U, Y, E jēdzienu un spēju atšķirt tos zilbēs un vārdos.

Izglītības:

Fiksēt pirmās rindas patskaņu skaņu gan motoriskos, gan dzirdamos attēlus;

Attīstīt skaņas analīzes prasmes;

Labošanas:

Turpināt attīstīt vizuālo atmiņu un uzmanību;

Darbs pie tiku dzirdes attīstības;

Izglītības:

Veidot atbildīgu attieksmi pret uzdevumu izpildi;

Attīstīt spēju uzmanīgi klausīties norādījumus un pareizi tos ievērot;


Nodarbības posms

Skolotāja darbība

Studentu aktivitāte

Izveidojās BUD

personisks

regulējošas

izziņas

komunikabls

1. Motivācija mācību aktivitātēm. Sagatavojieties nodarbībai

Sveiki!

Mēs vienmēr runājam skaisti, drosmīgi un lēni!

Viņa stāv kā kāpnes, sākas alfabēts.

Viņa ir kā Stīpa, ja gribēšu, pa ceļam pakratīšu.

Kā mezgls jebkurā mežā, jūs redzēsit burtu ...

Mēs no pūces uzzinājām, ka ar burtu nav vārdu ...

He-ge-gey! - kliedzējs kliedz, viņam mēle izlīp no mutes.

Kā jūs domājat, par kādām vēstulēm mēs šodien runāsim?


Skolēni noskaņojas stundai, min mīklas un nosauc stundas tēmu.

Motivācijas veidošana mācībām un mērķtiecīgai darbībai.

Attīstīt spēju pieņemt mērķus un brīvprātīgi iesaistīties aktivitātēs.

Būtiskas informācijas izvilkšana no teksta.

Izglītības sadarbības prasmes attīstīšana ar skolotāju.

2. Artikulācijas vingrošana.

Tiek piedāvātas kartītes ar artikulācijas vingrošanas vingrinājumu nosaukumu attēlu.

- "Mīkla"

- "Vāvere un rieksti"

Adata"

- "Kammis"

- "Nīlzirgs"

- "Zirgs"

- "Smaids"

Skolēni pārmaiņus ņem kartītes, nosauc, parāda un kopā izpilda atbilstošo vingrinājumu.

Izglītība ir koncentrēta. Artikulācijas kustību precizitātes praktizēšana.

Attīstīt spēju korelēt savas darbības ar dotajiem modeļiem.

Prasme lietot zīmes un simbolus.

Spēja uzklausīt sarunu biedru, precīzi izpildīt norādījumus.

3. Zināšanu aktualizēšana, grūtību fiksēšana izmēģinājuma izglītojošā darbībā.

Atkārtojums.

Kas ir vēstule?

Kas ir skaņa?

Kāpēc A, O, U, S, E sauc par patskaņiem?

Kādā krāsā ir patskaņi?

Darbs ar patskaņu kartēm (uzminot burtu no skolotāja klusās artikulācijas).

Gaisā lido lidmašīna! Tagad viņš lido klusi "U", un tagad skaļi "U"!

Meitene klusi sauc: "Ak", un tagad skaļi "Ak"!

Darbs pie fonēmiskās dzirdes attīstības.

- "Notveriet patskaņu skaņu." Sasit plaukstas, ja dzirdat skaņu A (tātad ar katru skaņu).

A-O-U-A-S-E-A-U-S-U-O - E

Skaņu diferenciācija zilbēs

Darbs ar programmu "Logomer". Cūciņa banka spēle.

Skaņas vietas noteikšana vārda shēmā.

Sakārtojiet ēdienu grozos. Apskatiet vārdu modeļus. 35.lpp "Es mācos runāt un lasīt"


Skolēni papildina iepriekš iegūtās zināšanas par jēdzienu "Skaņa un burts", "Paskaņi".

Viņi analizē skaņas artikulāciju un izvēlas atbilstošo karti ar burtu un atveido to.

Viņi uzmanīgi klausās skolotāju un, dzirdot noteiktu skaņu, atbild ar aplaudēšanu.

Viņi noklikšķina uz skaņas monētām, atveido zilbi un ievieto monētu krājkasītē ar atbilstošo burtu.

Viņi aplūko attēlu, izrunā produktu nosaukumus, izvēlas vispārīgu koncepciju, nosaka “Y” skaņas vietu vārdā un izkārto produktus saskaņā ar vārdu shēmu, kas norādīta uz groziem (pirmais ir dotā skaņa vārda vidū, otrā ir vārda beigās).

Atbildīgas attieksmes veidošana pret uzdevumu izpildi.


Attīstīt spēju aktīvi piedalīties aktivitātēs, pārslēgties no vienas uz otru.

Veidot prasmi strādāt ar satura un struktūras vienkāršu informāciju.

Spēja lūgt palīdzību, pieņemt palīdzību.

4. Primārā konsolidācija ārējā runā.

Nosakiet attēlu nosaukumus, atlasiet pirmo skaņu un savāciet no tiem atbilstošo burtu.

Viņi patstāvīgi apsver, nosaka vārda pirmo skaņu, izvēlas attēlus noteiktai skaņai un savāc atbilstošo burtu.

Patstāvības veidošana izglītības uzdevumu izpildē.

Attīstīt spēju saistīt savas darbības un rezultātus ar dotajiem modeļiem.

Attīstīt spēju novērot, izprast attēlu.

Attīstīt spēju sadarboties ar skolotāju un vienaudžiem.

5. Darbības atspoguļojums. Izņemšana emocionāls stress, skolēnu darba analīze klasē.

Par kādām skaņām un burtiem mēs šodien runājām?

Puiši, kurš uzdevums jums šķita visgrūtākais un kurš bija vieglākais?

Kas tev patika nodarbībā?

Vai jums patika to darīt?

Darba pašnovērtējums klasē.

Apziņa par nepieciešamību pētīt skaņas.

Attīstīt spēju novērtēt savas darbības rezultātus.

Attīstīt spēju izdarīt vienkāršus vispārinājumus.


Attīstīt spēju izteikt savas domas.